Jak wygenerować 7 mln zł przychodu w sklepie modowym?

Case study Facebook Ads, Google Ads, Criteo, ForPage CSS

Transkrypcja powyższego nagrania wideo:

Dzięki temu case study dowiesz się jak reklamować sklep modowy, aby osiągać milionowe przychody przy 10-krotnie mniejszych kosztach. Pokażę Ci z jakich źródeł ruchu korzystamy, które co miesiąc dostarczają kilka tysięcy zamówień.

Ponad rok temu rozpoczęliśmy współpracę z internetowym sklepem modowy w zakresie prowadzenia kampanii na Facebooku, Instagramie, Google Ads oraz Criteo. Sklep reklamował się w już w ten sposób, ale potrzebował wyższych przychodów i większego stosunku przychodu do kosztów, czyli wskaźnika ROAS.

Jeśli nie wiesz czym jest reklama w Google lub w social mediach, zapraszam Cię do włączenia dwóch materiałów, w którym wyjaśniam to na przykładzie. Linki znajdziesz w opisie tego nagrania

Wracając do case study… E-sklep w ofercie posiada sukienki, spódnice, spodnie, bluzki itp. Bestsellerami są kolekcje casualowe, basic’owe. Posiada produkcję w Polsce i średnia wartość koszyka zakupowego wynosi ok. 250 zł brutto. Sprzedaje klientom detalicznym w Polsce i posiadał dwa sklepy stacjonarne. 

Celem współpracy było maksymalne zwiększenie przychodów, przy wskaźnikach ROAS wynoszących minimum 800%, a optymalnie 1000% lub więcej. Budżet na kliknięcia jest nieograniczony, pod warunkiem utrzymania tych wartości. 

Na potrzeby współpracy klienta z nami przeznacza się 50 tys. zł miesięcznie na wszystkie płatne źródła ruchu. Budżet marketingowy podzieliłem w następujący sposób:

  1. Google Ads: ok. 15 tys. zł / mies.
  2. Facebook Ads: ok. 35 tys. zł / mies.

Udział budżetu w danym narzędziu wynika z historycznych wyników kampanii, tj. social media generowały większość sprzedaży internetowej. 

Spójrz proszę na wykres z Google Analytics tego e-sklepu modowego.

Na wykresie widać, że w ciągu ponad rocznej współpracy, wartość przychodów i kosztów utrzymuje się regularnie na stabilnym poziomie.

Z reklam Google Ads przychody wynoszą średnio 180 tys. zł / mies. a średni ROAS ok. 1300%. Widać to na poniższym zrzucie ekranu z Google Analytics:

 

Zobacz proszę jeszcze na dwa wykresy z Menedżera Reklam Facebooka:

  • bez kampani remarketingowych:

  • same kampanie remarketingowe:

ROAS ze wszystkich źródeł ruchu obsługiwanych przez nas wynosi ponad 800%. 8x więcej przychodów niż kosztów dla sklepu modowego.

W tym miejscu warto wspomnieć, że na całym świecie ROAS kampanii Facebook Ads spadł o około 60% na przełomie 2020 i 2021 roku, czego przyczyną najprawdopodobniej były zmiany w możliwościach tego narzędzia. Nagrałem o tym dwa specjalne materiał pt. “60% mniej sprzedaży na Facebook Ads. Dlaczego?” oraz “Mniejsze zasięgi. Jak uratować sprzedaż?“, które polecam sprawdzić. Linki znajdziesz poniżej:

https://youtu.be/WuCj2KsZk2w

https://youtu.be/xjM7rsl82tw

Stabilne wyniki to warunki sprzyjające testowaniu nowych źródeł ruchu, co też uczyniliśmy. Zarekomendowałem klientowi uruchomienie kampanii Google Ads na drugim koncie reklamowym, symultanicznie do aktualnego – pierwszego konta. Oznacza to, że reklama e-sklepu powinna wyświetlać się częściej i zajmować więcej przestrzeni w wynikach wyszukiwania Google. Jednak, aby to zrobić, potrzebne jest skorzystanie z usługi tzw. CSS. Jako agencja uzyskaliśmy od Google zgodę na uruchomienie takiej usługi, brandowanej marką ForPage. Od lutego 2022 r. udostępniliśmy naszym klientom usługę ForPage CSS. Został uruchomiony już po wygenerowaniu tytułowych 7 mln zł przychodu, dlatego postanowiłem o efektach ForPage CSS nagrać oddzielny materiał, który wkrótce zobaczycie na naszym kanale.

Obejrzyj również

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie odzieżowym?

Wyłączyliśmy reklamy – efekty?

Rabat vs zysk. Ile obniżki cen?

Nie pozycjonuj! Korzyści i ryzyka